Πρόσκληση σε Ημερίδα με θέμα: Διαδίκτυο με Ασφάλεια

Το 1ο Δημοτικό Σχολείο Μυκόνου διοργανώνει Ημερίδα με θέμα την ασφαλή πλοήγηση των παιδιών στο Διαδίκτυο, την Τρίτη 21 Φεβρουαρίου στις 18.30 το απόγευμα στο Πολιτιστικό Κέντρο Γρυπάρειο (Αργύραινα). Στο θέμα θα τοποθετηθούν έμπειροι ομιλητές από τη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος της Ελληνικής Αστυνομίας. Η εκδήλωση πραγματοποιείται υπό την αιγίδα του Δήμου Μυκόνου, της Πρωτοβάθμιας Σχολικής Επιτροπής Μυκόνου και του Οργανισμού Π.Α.Κ.Ο. “Γεώργιος Αξιώτης”.

Η πρόσκληση απευθύνεται σε γονείς, εκπαιδευτικούς αλλά και μαθητές/τριες.

Η ενασχόληση των παιδιών με το διαδίκτυο από μικρή ηλικία αποτελεί φλέγον ζήτημα ασφάλειας για το οποίο οφείλουμε να είμαστε ενημερωμένοι. Η θέσπιση ορίων στη χρήση του διαδικτύου είναι επιβεβλημένη, αν θέλουμε να διασφαλίσουμε ένα ασφαλές μέλλον για τα παιδιά μας, γεγονός που υπερτονίζει τη σημασία της παρουσίας όλων μας στην ενημερωτική αυτή εκδήλωση. Σας περιμένουμε!